Endoskopik Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır

Endoskopik yüz germe, tam yüz ameliyatı ihtiyacını azaltabilen bir tür minimal invaziv yüz estetik ameliyatıdır. Prosedür diğer yüz germe işlemlerine benzer, ancak kesiler kaslarda ve diğer dokularda değil deride yapılır.

Endoskopik yüz germe ameliyatı birkaç kategoriye ayrılır:

  • Endoskopik alın germe: Bu kesiler, alnınızın cildinde, kasları sıkılaştırmak için açığa çıkardıkları yerde yapılır.
  • Endoskopik göz kapağı kaldırma: Bu tür bir prosedürde, fazla deriyi çıkarmak için gözün her iki yanından kesiler yapılır. Bu sayede daha genç bir görünüm elde edilir.
  • Mikro endoskopik yüz germe: Bu tip yüz germe, gelen küçük mikrodermabrazyon araçları kullanılarak yapılabilir.

Endoskopik yüz germe ameliyatı, hastanın sol tarafındaki nazo-labial kıvrıma ince, ışıklı bir tüp içinden minik cerrahi aletlerle geçirilerek yanağını ve sağındaki kırışıkları düzelterek yapılır.

Endoskopik yüz germe ameliyatı, ucunda kamera bulunan ışıklı lensli esnek bir tüp olan endoskop ile yapılır. Bu ameliyat sürecinde önemli bir yere sahiptir.

Endoskopik yüz germe ameliyatı birçok kişi için iki farklı nedenden dolayı sıklıkla kullanılmaktadır. Şiddetli sivilce izlerinden veya kistik akneden şikayetçi olan kişilerde cerrahi bir seçenek olarak kullanılabildiği gibi diğer cerrahi işlemlerden önce veya sonra ameliyatsız yüz germe seçeneği olarak da kullanılabilir.

Prosedür üç adım içerir:

  1. endoskopu ışıklı lensi ile yerleştirmek cilt yüzeyinin fotoğraflarını çekecektir
  2. sinüslerin, burnun ve boğazın fotoğraflarını da çekecektir
  3. yüzün yanlarındaki küçük kesiklerden kanül yerleştirme