Facelift Ameliyatı Nasıl Yapılır

Yüz germe ameliyatı yüzdeki cildi, kasları ve yağları sıkılaştıran, yüz hatlarınızı daha belirgin hale getiren, kırışıklıkları ve tıkanmış gözenekleri en aza indiren bir plastik cerrahi işlem türüdür.

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?

Yüz germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır: uyutursunuz ve işlem sırasında vücudunuz herhangi bir ağrı hissetmez. Bir cerrah sizi yastıklı bir yatak başlığı, yükseltilmiş bir masa ve üzerinde bir ameliyat lambası bulunan özel bir ameliyathaneye yerleştirir. Cerrah, ameliyattan önce cildinizi alkollü çubuklar ve pamuk toplar kullanarak temizler; bu, hassas yüzünüzün yüzeyindeki kiri, yağı, ölü deri hücrelerini ve bakterileri temizlemeye yardımcı olur. Bu ameliyat öncesi hazırlık, ameliyat sırasında veya sonrasında minimum kanama olmasını sağlar, böylece yara izi kalabilir.

Yüz germe ameliyatı, kırışıklıkları ve yüz yaşlanmasını gençleştirmek için yapılan estetik bir ameliyattır. Yumuşak dokunun kişinin yüzünün bir bölümünden diğerine transferini içerir. En yaygın tipler, yağın bir bölgeden diğerine taşınmasını ve sıkı liposuction bantları kullanarak cildi sıkılaştırmayı içerir.

Cerrahi prosedür genellikle, uyluk veya kalça gibi vücudunuzun diğer bölgelerinden küçük bir miktar doku almayı ve yüz rekonstrüksiyonu için kullanmayı içerir. Bazı cerrahlar burun şekillendirme operasyonlarında da implant kullanabilirler.

Yüz germe ameliyatı boyun, alın, çene ve yanak bölgesindeki kırışıklıkları azaltarak, kemik yapısını artırarak ve yaş çizgilerini yumuşatarak daha genç görünmenize yardımcı olabilir.

Yüz germe ameliyatı, yüzün doğal yapıları hedeflenerek, yeni bir kontur ve tazelenmiş bir görünüm oluşturularak yapılır.

Yüz germe, cildin soyulması, kasların sıkılaştırılması ve yeniden şekillendirilmesi ve yüz dokularına hacmin geri kazandırılmasından oluşur. Bu cerrahi prosedür genellikle yaşlanma veya akne gibi bir hastalık nedeniyle yüzdeki kırışıklıkları veya kıvrımları tedavi etmek için kullanılır.