FACELİFT AMELİYATI NEDİR

Yüz germe ameliyatı boyun, çene ve yanaklardaki fazla dokuların alınmasını içeren kozmetik bir işlemdir. Bir lazer veya neşter kullanılarak yapılabileceği gibi, yüz kaslarına Botox enjekte etmek gibi daha az invaziv yöntemler de kullanılabilir.

Yüz germe ameliyatı, yüzü sıkılaştıran, geren ve aynı zamanda yeniden şekillendiren kozmetik bir plastik cerrahidir. Ameliyatlar her yaştan kişiye yapılabilir ve yaşlı bir kişinin görünümünü gençleştirmek, toplumdaki imajını iyileştirmek veya ona yeni bir hayat vermek içindir.

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Yüz germe, yüzü yeniden şekillendirmenin yanı sıra sıkılaştıran ve geren bir plastik cerrahidir. Ameliyatlar her yaştan kişiye yapılabilir ve yaşlı bir kişinin görünümünü yenilemek, toplumdaki imajını iyileştirmek veya ona yeni bir hayat vermek içindir.

Yüz germe ameliyatı size hayata yeni bir soluk getirebilir. Ancak, herkes için doğru seçenek değildir. Öncelikle, yüzünüzün bir kısmından vazgeçmek anlamına gelse bile bıçak altına yatmaya hazır olduğunuzdan emin olun. Ardından, yüz estetiğinin size uygun olup olmadığına karar verebilmek için yüz plastik cerrahisinin bazı yararları ve sakıncaları hakkında bilgi edinin.

Yüz germe ameliyatının faydalarından biri, yaşlı insanlara genç bir görünüm kazandırmak ve onları tekrar daha genç hissettirmektir. Bunu, yaşlanma, hastalık veya diğer ilgili faktörler nedeniyle zamanla kaybolan doğal görünümü geri kazandırarak ve yüz hatlarını düzelterek yapar. Ancak yüz estetik ameliyatı olma sürecinde göz önünde bulundurulması gereken yara izi ve şekil bozukluğu gibi olumsuz yan etkiler de vardır.