IP ASKI YÜZ GERME İŞLEMİ

İplik askısıyla yüz germe, hastanın yüzündeki gevşek ipleri çıkaran bir işlemdir. İşlem hastanın sahip olduğu cilt tipine göre farklı tipte ipler kullanılarak yapılır. Yüze daha doğal bir görünüm kazandırmak için ip kaldırma işleminde ip askıları kullanılır.

İplik askıları, cilt üzerinde yukarı ve aşağı çekilen bir dizi ip ile kullanılır. Kullanılan ip sayısı, cildin ne kadar gerildiğine ve yüzünüzün nasıl bir şekle sahip olmasını istediğinize bağlıdır.

İplikler pamuk, ipek veya sentetik lifler gibi farklı malzemelerden yapılabilir. Bazı iplik askılarında yerleşik bir iplik kesici bulunurken, diğerlerinin makasla kesilmesi gerekir. Monofilament: Bu iplik ince derili hastalarda kullanılır. Herhangi bir düğümü yoktur ve kolayca çıkarılabilir. Multifilament;

Bu iplik, onu daha güçlü ve daha dayanıklı kılan çoklu filamentlerden oluşur. Ayrıca ciltte iz bırakmadan kolayca çıkarılabilir.

Polyester: Bu iplik birden fazla filamentten oluşur ancak boyut olarak multifilament ipliklerden daha küçüktür, bu da onları daha kırılgan ve üzerinde iz bırakmadan çıkarılmasını zorlaştırır. Bu işlemde kullanılan en yaygın iplik türleri naylon ve ipektir, çünkü bunlar güçlü ancak esnektirler ve cildi kesmeden veya çok sıkı çekmeden kolayca geçebilirler.