KİMLER YÜZ DOLGUSU YAPTIRAMAZ

Yüz dolgusu, tipik olarak kozmetik amaçlar için bir kişinin yüzünü kısmen veya tamamen kaplayan bir makyajdır. Genellikle serumla doldurulur ve cilde uygulanarak yıkanarak veya soyularak çıkarılabilen geçici bir tabaka oluştururlar.

Birçok insan, belirli tıbbi durumları olan kişilerin yüz dolgusu yaptıramayacağına inanmaktadır. Bazı doktorlar ilk başta hemfikir olsa da daha fazla araştırma yapmaları gerektiğini düşünüyorlar. Bu kişilerin ciddi tepkileri olmadığı sürece tedaviye devam edebileceğini göstermiştir.

Gelişim çağındaki gençler yaşları gereği bu kadar genç yaşta tavsiye edilmemektedir. Yüzlerinin hala çok hassas olduğunu ve pek çok mikrop veya bakteriye maruz kalmayacakları bir ortamda büyütülmesi gerektiğini unutmamak önemlidir.

Aynı zamanda, sağlık sorunları olan kişiler kanser, hamiller de enfeksiyon veya alerjik reaksiyon riski nedeniyle yüz dolgusu yaptırmaktan kaçınmalıdır. Enjeksiyon bölgesi reaksiyonları ve ciddi yan etkiler de kişilerin bu tür işlemlerden önce düşünmesi ve doktorlara danışılması gereken bir diğer konudur.