MİNİ YÜZ GERME AMELİYATI KAÇ SAAT SÜRER

Mini yüz germe, çok fazla zaman almayan bir yüz ameliyatı türüdür.
Genellikle gerçekleştirmek için yaklaşık bir buçuk saat sürer. Ameliyat lokal anestezi altında veya genel anestezi altında nitröz oksit veya intravenöz sedasyon kullanılarak yapılabilir.

Bazı hastalar yüz germe ameliyatından sonra aynı gün işe gidebilirken, bazılarının birkaç gün işten uzak kalması gerekir. İşte ameliyatın tipik olarak ne kadar süreceğinin bir dökümü.

Ameliyat tipik olarak 90-120 dakika sürer ve yüz germe yaklaşık iki hafta sürer. Ameliyat sonrası tüm talimatları tam olarak takip ettiğinizde iyileşme süresi yaklaşık 4-6 haftadır. Ağrı genellikle 2-3 gün sürer ve bu işlemi yaptırmanın faydalarına kıyasla önemsizdir.

Çoğu insan yüz germe ameliyatından saatler sonra işe veya sosyal aktivitelere dönebildiği için sonuçlar hemen görülebilir.

Mini yüz germe ameliyatı, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak veya yüzde yeni bir kontur oluşturmak gibi kozmetik bir iyileştirme için uygulanabilen cerrahi bir işlemdir.

Botox enjeksiyonları veya dermal dolgu maddeleri olarak da bilinir. Hızlı ve oldukça güvenlidir. Ancak hemen sonuç vermeyebilir. Ortalama olarak, prosedürün teslim edilmesi bir saat ve iyileşmesi bir hafta sürer.