ORTA YÜZ GERDİRME KALICI MI

Bu prosedürü düşünmeden önce orta yüz germe risklerini bilmek önemlidir. Risklerden biri, sonsuza kadar sürmeyecek olmasıdır.

Bu sorunun cevabı basit değil çünkü orta yüz germe işleminin kısa ve uzun vadeli etkileri farklıdır. Nasıl gittiğine bağlı olarak tekrarlanabilen veya tekrarlanamayan geçici bir işlemdir.

Orta yüz germe işleminin kalıcı mı yoksa geçici mi olduğu konusundaki tartışmalı bir konudur. Kozmetik cerrahi endüstrisinde sonsuza kadar devam ediyor. Bazı insanlar onunla başarı yaşarken, diğerleri sınırlı faydalar görüyor. Orta yüz germe işleminin uzun vadeli etkileri kişiden kişiye değişir.

Ancak tüm ameliyatların riskleri ve olası komplikasyonları vardır. Kısa vadeli faydalar, gelişmiş benlik saygısı, daha iyi muhakeme ve sosyal etkileşimlerde daha fazla güven içerir.

Tipik olarak, bu sorunun cevabı yüz germe sırasında ne kadar hasar verildiğine bağlıdır. Sadece küçük bir doku hasarı olsaydı, yüz germe işleminin kalıcı olmama ihtimali yüksektir. Örneğin, birisi blefaroplasti (göz kapağı ameliyatı) geçirmişse ve şişlik ve morluk için düzeltmeye ihtiyaç duymuşsa, yüzünü normale döndürme şansı yüksek olur.