YARIM YÜZ GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR

İnsanlar genellikle yarım yüz germe ameliyatının nasıl yapıldığını merak ederler. Yüz germe ameliyatlarının pek çok farklı türü vardır. Hangi tipe sahip olmak istediğinizi anlamak önemlidir. Yarım yüz germe ameliyatı olan kişiler, işlemi iki kez yaptırmadan yüzlerinde dramatik bir dönüşüm yaşayabilirler.

Yarım yüz germe ameliyatı iki farklı işlemden oluşur;

  • Peeling ile yüzün bir tarafı sıkılaştırılır ve gerilir, diğer tarafı dokunulmadan bırakılır.
  • Ağız içinden yapılan kesiler ile burnun ve alnın her iki yanındaki deri yukarı doğru kaldırılır. Dışa doğru soyulmadan önce birisi burnunuzu ve alnınızı yukarı kaldırarak dümdüz kesmiş gibi görünüyor.

Bu ameliyatın en önemli özelliği ise herhangi bir kesi gerektirmemesidir.
Yüz germe ameliyatı yüzdeki fazla yağ, deri ve kırışıklıkları gideren bir plastik cerrahi türüdür. Cerrahlar alından başlar ve yeni bir kontur oluşturmak için çeneye kadar inerler.
Ameliyat genellikle yaklaşık 4 saat sürer ve genellikle güvenlidir. Yine de bu tip plastik cerrahi ile gelen bazı riskler vardır. Yüzün veya boynun belirli bölgelerinde şişlik, morarma, kızarıklık ve kanama gibi.

Bazı hastalarda genel anestezi veya iyileşme sırasında ağrının giderilmesi için kullanılabilecek sedasyon da gerekebilir. Ameliyatın etkisi geçtikten sonra hastalar muhtemelen yaklaşık 10 gün boyunca başlarında bir bandajla kalacaklardır.

Yarım yüz germe, çıkarılan cilt miktarını en aza indirebilen ve daha pürüzsüz ve yumuşak bir yüz oluşturabilen cerrahi bir işlemdir. Bu teknikle hastaların hastanede fazla zaman geçirmesine gerek kalmaz ve saatler içinde ayağa kalkabilir.