Yüz Gerdirme Ameliyatı Kalıcı mı

Yüz germe ameliyatı kalıcı bir işlem değildir ve tıbbi müdahale ve prosedürler aranarak tersine çevrilebilir. Plastik cerrahlar, prosedürü hiç yapılmamış gibi gösterecek bir teknik geliştirdiler, ancak bu prosedürlerle ilgili bazı riskler var.

Bu güzellik bakımı için bıçak altına yatmanın artıları ve eksileri var. Doğal cilt tipiniz, yaşınız veya güneşe maruz kalma geçmişiniz gibi sizi etkileyebilecek diğer faktörler, dalmaya başlamadan önce dikkate alınmalıdır.

Yüz germe ameliyatı, kişinin görünümünü önemli ölçüde iyileştirebilen kozmetik bir işlemdir. Prosedür kırışıklıkları, gevşek cildi ve diğer yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak içindir.

Cerrahlar bu prosedürü plastik cerrahiye düşük riskli, düşük maliyetli alternatifler sunmak için kullanırken, bazı hastalar ameliyattan sonra yüzlerinin tazelenmiş görünümden çok daha yaşlı bir görünüme geçtiğini göreceklerdir.

Bu soru yüz germe ameliyatı geçirenler tarafından sıklıkla sorulur. 2013 yılında yapılan bir araştırma, farklı bireyler için olası yüz değişikliklerinin net olmadığını ve gelecek yıllarda ne olacağını bilmenin imkansız göründüğünü ortaya koydu.

Yüz germe, çene çevresindeki cildi sıkılaştırarak, kırışıklıkları azaltarak ve fazla yağları yok ederek yüzün şeklini geri kazandıran ve koruyan bir ameliyattır. Kozmetik prosedür genellikle kalıcı olarak kabul edilir çünkü neredeyse tüm vakalarda hastalar öncesi ve sonrası fotoğrafı göremezler.

Yüz germe ameliyatı kalıcı mıdır?

Cevap, plastik cerrahların işlem sırasında ne kadar kullandığına bağlı olabilir. Bazı doktorlar daha doğal görünmesi için cilde yapabilecekleri kadar deri yağı enjekte etmezken, bazı doktorlar daha uzun süreli estetik sonuç elde etmek için yüzünüze daha fazla dolgu enjekte eder.