YÜZ GERME AMELİYATI KİMLERE YAPILIR

Yüz germe ameliyatı genellikle yaşlanan ve cilt elastikiyetini kaybetmiş kişilere yapılır.

Yüz germe ameliyatı, yüzün görünümünü ve sağlığını iyileştirmek için kullanılabilen bir tür kozmetik işlemdir. Ancak çok fazla risk, yan etki ve masraf gerektirdiğinden herkes için değildir.

Bu tür ameliyatlara ihtiyaç duyan kişilerden bazıları, yaşlanma nedeniyle çekiciliğini kaybetmiş veya yüzünde büyük çukur izleri veya yara izi gibi fiziksel şekil bozuklukları olan kişilerdir. Diğerleri, yüz özelliklerini etkileyen ve çirkin görünmelerine neden olan genetik anormalliklerle doğan insanlardır.

İster genç bir kadın ister orta yaşlı bir erkek olun, yüz germe ameliyatını düşünme olasılığınız artar. Bu prosedürlerin mevcudiyeti, yaşlanma karşıtı tedavilerde bir eğilime yol açmıştır.

Yüz germe ameliyatlarının en yaygın türleri yüz germe, blefaroplasti ve ritidektomidir. Yüz germe, genç görünümlerini geri kazandıracağı ve 10 yaş daha genç görünmelerini sağlayacağı için genellikle yaşlı kadınlara mahsustur.

Yaşlanma özelliklerinizin görünümünden memnun olmadığınız için plastik cerrahiyi düşünüyorsanız, hangi prosedürün sizin için uygun olabileceği konusunda daha fazla bilgi almak için kalifiye bir plastik cerraha danışın.