YÜZ MEZOTERAPİSİ SONRASI

Yüz mezoterapisi söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken birkaç önemli faktör vardır. Çoğu durumda, insanlar estetiğe odaklanma eğilimindedir, ancak yaşlanma karşıtı ve kırışıklık karşıtı faydalar gibi dikkate alınması gereken başka önemli faktörler de vardır.

Yüz mezoterapisi uygulamasından sonra cildinizin nasıl değiştiğini fark edeceksiniz. Cildinizin renginin değişme olasılığı vardır. Herhangi bir estetik problem yaşamamak için yüz mezoterapisi tedavilerinden sonra nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek önemlidir.

Daha derin akne izleri ve daha şiddetli akneleri olan kişilerde estetik değişiklikler olma olasılığı daha yüksektir. Estetik bir değişikliğin diğer belirtileri, yüz mezoterapisi tedavisini takiben haftalar veya aylarca sürebilen hiperpigmentasyon ve kızarıklık gibi belirtileri içerir.

Açık ten rengine sahip kişiler, yüz mezoterapi tedavisi görürken kızarıklıktan ziyade hiperpigmentasyon yaşayabilir. Yüz mezoterapisi tedavisi gördükten sonra orijinal ten rengini korumak isteyen kişiler için, bu tür tedavilerden sonra nelere dikkat edilmesi gerektiğini planlamadan önce düşünmek önemlidir.

Yüz mezoterapisinden sonra nelere dikkat etmeniz gerekenlerden bazıları, İşlemden önce cildinizi ölçün, enjeksiyondan sonra en az 6 hafta boyunca düzenli cilt bakımı ve hidrasyonu sağlayın, 4 hafta güneşe maruz kalmaktan kaçının.