Yüzde Dikiş İzi Kalır mı

Yüz germe sonrası yüzde dikiş izi kalır mı sorusu sıklıkla sorulur. Bu, bir yüz germe prosedürü sırasında neler olduğu hakkında genel bir anlayış eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Cerrahlar genellikle yüz germe işlemine gittiğinde, her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için hastanın yüzündeki kilit noktalarda birkaç saat kalan küçük dikişler bırakırlar. Bu, cilt renginde veya yüzey dokusunda herhangi bir ani değişiklikten kaçınmaya yardımcı olur.

Bir yüz germe prosedürü genellikle herhangi bir görünür cilt değişikliği ile ilişkili değildir. Bununla birlikte, yüzün eskisinden daha kırışık ve/veya gergin olabileceği bazı durumlar vardır.

Yüzeyde dikiş olmadığı için yüz germe ile cilt altında dikiş olması oldukça olasıdır.

Cilt, ameliyatla tedavi edilen yüz özelliklerinin yeni konturuna uyum sağlamak için gerilir.

Yüz germe, yaşlanma belirtilerini, bazı cilt rahatsızlıklarını ve yaralanmaları düzeltmek için yapılabilecek cerrahi bir işlemdir. Bu ameliyatın amacı, yüz ve boyunun görünümünü ve işlevini iyileştirmektir. Yüz germe için yapılabilecek pek çok prosedür olsa da, insanlar genellikle ritidektomiyi tercih ederler.

Yüz germe işleminiz sırasında yüz dokusunun ne kadar gevşetildiğine bağlı olacaktır. Bu, yüzünüzdeki ve boynunuzdaki çıkarılan ve dikişlerle yeterince hızlı bir şekilde sıkılaştırılmadığı takdirde yüzde dikiş izleri bırakacak olan deri veya dokuyu içerir.